Saada eestpalve anonüümselt meili teel
või helista/saada sõnum 53776912

Pastori kiri kogudusele karantiini ajal

Tere õed ja vennad Kristuses!
Uudiste ja uute määratluste vool koroona viirusest on olnud väga kiire üle möödunud nädala. Küll te olete ise lugenud, et nakatunud inimeste arv Eestis on nüüd kasvanud üle 100. Siseministeerium on saatnud välja teateid iga päev (ja ka mitu korda päevas) uute piirangutega, mille eesmärk on peatada viiruse levimist nii kiiresti kui võimalik ja kaitsta ühiskonna kõige haavatavamaid liikmed.

Kogudused üle Eestimaa tahavad teada, kas me peame jätma jumalateenistused ja erinevad kokkusaamised ära just siis, kui palvet ja kokkuhoidmist on kõige rohkem vaja. Probleem on selles, et inimene võib teadmatult olla viirusekandja ning kuigi ise raskematest tagajärgedest hoitud, võib nakatada teisi ainult hingeruumi jagamise tõttu.

Täielik karantiin on seepärast parim maine viis takistada viiruse levikut. Seega on eriti tähtis ühiskondlikku vastutustundlikuse huvides, et me austame siseministeeriumi piiranguid ja jäätame kõik koguduse kokkusaamised ära kaasarvatud jumalateenistused, noortekad ja erinevad kokkusaamised ja osadusgrupid. Kogudusena peame seda ranget korda tänasest (15.03.2020) alates kuni siseministeerium annab teada, et piiranguid on muudetud.

AGA! Juhatus näeb selles olukorras head võimalust tugevdada usku, ehitada kogudust ning levitada Jeesuse evangeeliumi sõnumit! Jeesus julgustas oma jüngreid nõnda: “Rahu ma jätan teile, oma rahu ma annan teile. Mina ei anna teile nõnda, nagu maailm annab. Teie süda ärgu ehmugu ega mingu araks!” (Johannese 14:24) Karantiini ajal, las levib üle Raplamaa Jumala rahu meie palvete abil! Jätkem siis meelde, kes on meid kutsunud, kes me siis oleme ja milleks Ta on meid kutsunud!

Meie teenime Kõikväelist Jumalat, kes on meid valinud ja hoidnud ning kes võitleb meie eest! Ta on ilmutanud end meile Jeesuses Kristuses, kelle ristisurma ja ülestõusmise läbi oleme päästetud patust, kurjast ja surmast! Ja Jeesus ise jättis meile “Lohutaja” Püha Vaimu, kes kinnitab, ehitab ja kannab meie usku eriti siis, kui me oleme rõhutud ja piiratud! Rapla Vabakogudus hoiab nendest lihtsatest ja võimsatest tõdedest kinni ja selles kindluses tõstame silmad Jumala poole ja koos palume maa ja rahva, naabrite ja lähedaste eest. Liituge siis juhatuse liikmetega järgmistes teenimisviisides karantiini ajal:

Oleme igas olukorras elava Jumala teenijad!

• Jumalateenistust, ülistus, ning Piibli- ja palve osadus jagame edaspidiseks interneti kaudu.
  • Pühapäevase jumalateenistuse pundid kogunevad ja (võimaluste piires) postitavad teenistuse materjalid internetti.
  • Jälgige emaili, veebileht, ja Facebooki postitusei ja olge kursis kõigega.

Oleme avatud ja teeniv usukogukond!

• Kasutage võimalust olla kodus aktiivselt palves naabrite, sugulaste, maa ja rahva eest.
  • Reklaamime eespalve võimalust laiemalt Raplas. Inimesed võivad saata soovid (ka anonüümselt) emaili, postkasti, või FB messengeri kaudu.
  • Hommikupalve rühm kolmekesi palvetab igal hommikul korjatud palvesoovide eest.

Oleme Jumala lapsed ja seega üksteise perekonna liikmed!

• Julgustame üksteist Piibli salmide, tunnistuste ja palvesoovide jagamisega.
  • Kord päevas saab küsida endalt “Kellele ma täna kirjutan/helistan ja annan teada, et ma tema eest olen palvetanud?”
  • Loeme ja õppime koos Jumala sõna!

Õnnistussoovidega,

Pastor Matthew Edminster