Kolmepäevane palve Ukraina eest

Kallid kogudused ja kogudusekarjased üle Eestimaa,

Edastan teile tervitused ja tänusõnad Ukraina EKB Liidu presidendilt Valeri Antonjukilt (vt manuses olevat kirja inglise keeles), kes tänab meie eestpalvetöö ja praktilise toetuse eest Ukraina sõjas kannatanute heaks.

Eesti EKB Koguduste Liidu venekeelsete koguduste vendluse vanampresbüter Valeri Vetšerkovski on teinud kirjaliku avalduse (vt manuses olevat kirja vene keeles) seoses 6.-8. veebruariks kavandatud eestpalvepäevadega, kinnitades iga koguduse eesõigust otsustamaks ühineda selle algatusega, nagu ka tema oma kogudusega Pärnus. Teeme seda meiegi!

Palvetame, et neil päevil toimuvad suureplaanilised geopoliitilised läbirääkimised viiksid pingelõdvenduse ja rahualgatuse kasvule ning et süütute inimeste tapmisele ja kannatusele pandaks punkt. Palume, et kristlastel ja kogudustel oleks usku, lootust ja armastust teha “head kõikidele, eriti aga usukaalsastele”, kogudes samas armastuses “tuliseid süsi” vaenlasegi heaks. Paastume ja palvetame, et Jumala tahe sünniks ja tema riigi õigus saaks ilmseks nii üle Ukrainas kui selle piiride.

Meego Remmel

0 kommentaari